Lokalizacja komórkowa m.traction Siemensa

Siemens zakończył testowanie aplikacji m.traction Resource Control, znanej również pod nazwą SieFleet. Służy ona do aktywnego zarządzania za pośrednictwem telefonii komórkowej personelem firmy, zatrudnionym poza jej siedzibą.

Ta aplikacja przydatna jest zwłaszcza tam, gdzie pracownicy wykonując swe zadania w terenie nieustannie się przemieszczają (usługi serwisowe, kurierskie, spedycyjne, produkcyjno-handlowe i inne).

m.traction umożliwia realizację dwóch typów funkcji: lokalizowanie użytkowników w terenie oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Lokalizacji użytkowników mobilnych dokonuje się na podstawie informacji uzyskanych z sieci GSM, a następnie wyświetla ich pozycję na mapie stanowiska dyspozytorskiego. Z kolei w celu aktywnego zarządzania personelem i zadaniami zleconymi pracownikom w terenie, korzysta się z komunikatów SMS i WAP, co daje dyspozytorowi aktualną informację o stanie realizacji powierzonych prac.

Zobacz również:

  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

Zaletą rozwiązania jest brak jakichkolwiek urządzeń dodatkowych, gdyż do funkcjonowania aplikacji wystarczają telefony komórkowe i komputer klasy PC - z dostępem do Internetu dla dyspozytora.

Uzupełnieniem m.traction Resource Control może być inna grupa produktów Siemensa, także korzystająca z lokalizacji w sieci GSM, a dedykowana do bardziej specjalistycznych zastosowań. Są to takie aplikacje jak: Parcel Watch, Transport Security czy Stationary Security, umożliwiające śledzenie transportu (np. cennych przesyłek).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200