Logotec Engineering rozbudowuje europejską sieć dystrybucyjną

Firma, będąca jednym z największych polskich eksporterów oprogramowania, otworzy pięć kolejnych zagranicznych oddziałów. W Polsce zamierza oferować systemy bazujące na technologiach internetowych budowane pod klucz.

Logotec Engineering SA z Mysłowic poinformował o podwyższeniu przez dotychczasowych akcjonariuszy kapitału spółki z 1,6 mln zł do 16,6 mln zł. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na rozbudowę europejskiej sieci dystrybucyjnej, krajową działalność internetową i kampanię reklamową.

Logotec specjalizuje się w systemach wspomagających przepływ informacji w przedsiębiorstwach. Firma jest jednym z największych polskich eksporterów oprogramowania. Dzięki pozyskaniu nowych funduszy możliwe stanie się otworzenie pięciu kolejnych zagranicznych oddziałów. Obecnie Logotec posiada 2 firmy zależne, w Niemczech i Belgii. W najbliższym czasie utworzone zostaną kolejne oddziały we Włoszech i Niemczech.

Firma zamierza wejść także w ścisłą współpracę z zagranicznymi producentami oprogramowania typu CAD/CAM, oferując im własne rozwiązania internetowe w zamian za oferowanie produktów Logotec swoim klientom. Logotec zamierza zainwestować w ciągu najbliższego roku w rozwój działalności w Europie Zachodniej ok. 3 mln DEM.

Na rynku krajowym Logotec planuje rozbudowę działów rozwoju i sprzedaży. Ponadto firma zamierza zaoferować w Polsce systemy bazujące na technologiach internetowych budowane pod klucz, które będą udostępniane zainteresowanym firmom z 12-miesięcznym odroczeniem płatności. Jeżeli po tym okresie firma zrezygnuje z produktów Logotecu, nie poniesie żadnych kosztów - zapewniają przedstawiciele kierownictwa spółki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200