Logitech zaprezentował wideo budkę do pracy hybrydowej

Logitech zaprezentował nowatorski prototyp budki do przeprowadzania wideokonferencji w środowisku biurowym sprzyjającym pracy zdalnej.

Wideokonferencje są popularne nie od dziś, ale sytuacja epidemiologiczna związana z COVID-19 przyczyniła się do gwałtownego wzrostu popularności tego sposobu komunikacji. Audiowizualne połączenia są aktualnie podstawą funkcjonowania biznesu i sprzyjają aktualnym trendom na rynku pracy - pracy zdalnej oraz pracy hybrydowej.

Logitech Photo Ghost
Źródło: The Verge

Logitech Photo Ghost

Źródło: The Verge

Logitech na targach ISE 2023 zaprezentował nowy koncept wideo budki do pracy hybrydowej o nazwie Project Ghost.

Zobacz również:

  • Już wkrótce z samochodu będziemy mogli pracować jak z domu

Na targach audio-wideo Integrated Systems Europe w Barcelonie w Hiszpanii zaprezentowano kabinę typu walk-in o niewielkich rozmiarach, którą wyposażono w innowacyjny sprzęt do wideorozmów.

Rozwiązanie wykorzystuje złudzenie optyczne oraz wyświetlacz z odbiciem lustrzanym oraz technologię ukrytej kamery. Rozwiązanie to ma upodobnić wideokonferencje do klasycznych spotkań na żywo bez konieczności stosowania zestawów VR/AR.

Project Ghost wykorzystuje półzamkniętą kabinę. Jedna część składa się z kanapy dla użytkownika, a w drugiej zabudowano sprzęt, na który składa się moduł Rally Plus 4K, moduł obliczeniowy RoomMate oraz elementy dodatkowe.

Całość wspierana jest przez sztuczną inteligencję, która dba o optymalizację dźwięku, wideo oraz oświetlenia. System posiada certyfikację dla Google Meet, Microsoft Teams oraz Zoom.

Logitech podkreśla, że zaprezentowana kabina to jedynie prototyp. Firma pracuje nad wersją produkcyjną, która trafi do sprzedaży w bliżej nieokreślonym czasie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200