LoVo - nowa usługa telefonii mobilnej

Na rynku telefonii mobilnej pojawił się dzisiaj nowy operator: MTI (Mobilna Telefonia Internetowa). MTI oferuje usługę o nazwie LoVo bazującą na telefonii internetowej (technologia VoIP). Usługa jest realizowana przy użyciu telefonów komórkowych wspierających również szerokopasmowy dostęp do Internetu (połączenia Wi-Fi lub UMTS).

LoVo - nowa usługa telefonii mobilnej
Usługa nie jest powiązana z konkretnym operatorem komórkowym. Aplikacja LoVo zainstalowana w pamięci telefonu komórkowego łączy się z punktem dostępowym Wi-Fi (jeśli taki jest dostępny), a po wyjściu z jego zasięgu przełącza się automatycznie na technologię GSM i rozmowa jest dalej kontynuowana. Rozmowa jest również przełączana w drugą stronę (z GSM na Wi-Fi). Rozwiązanie oferuje też roaming pomiędzy sieciami Wi-Fi i 3G.

Operator przyznaje użytkownikowi stacjonarny numer telefonu (39xx z rejonizacją ogólnopolską), na który można zadzwonić w momencie, gdy telefon ma dostęp do Internetu (przez sieć Wi-Fi lub UMTS). W takiej sytuacji działają dwa numery - GSM i stacjonarny.

Obecnie usługa LoVo może współpracować z następującymi telefonami i aplikacjami: telefony Nokia serii E60, 61, 65, 70 i N80 oraz smarphony i urządzenia PDA oparte na systemie Windows Mobile 5.0 (pełną listę wspieranych urządzeń można znaleźć na stronie www.LoVo.pl).

MTI adresuje na razie swoją usługę głównie do klientów biznesowych. Opłata aktywacyjna w sieci LoVo kosztuje 1,22 zł. Opłaty za połączenia lokalne, międzystrefowe oraz do sieci telefonii komórkowej wynoszą od 10 (połączenia lokalne) do 66 groszy za minutę (do sieci telefonii komórkowej z prezentacją numeru; bez prezentacji numeru 36 groszy).

Opłaty za połączenia międzynarodowe są naliczane zależnie od strefy (6 stref) i rodzaju telefonu (stacjonarny lub komórkowy). I tak np. minuta rozmowy z telefonem stacjonarnym znajdującym się w Czechach, Niemczech lub w Wielkiej Brytanii kosztuje 36 groszy (brutto). Telefonowanie na komórki znajdujące się np. w takich krajach, jak Andora, Australia, Austria, Czechy, Estonia, Finlandia czy Francja kosztuje 1,33 zł za minutę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200