LivePerson otworzy centrum rozwoju oprogramowania w Polsce

Firma ogłosiła, że zamierza stworzyć nowy hub technologiczny w Europie, którego centralną częścią będzie centrum badawczo-rozwojowe zlokalizowane w Polsce. Plany przewidują, że centrum zostanie otwarte w pierwszej połowie tego roku.

Grafika: prsolutions

Firma już uruchomiła rekrutację do centrum, w którym zamierza zatrudnić ok. 50 inżynierów oprogramowania. LivePerson jest twórcą globalnej platformy Conversational Cloud do wielokanałowej komunikacji między markami i klientami, która integruje pracę ludzi i botów, a także zawiera szereg narzędzi do analizowania zachowania i przewidywania intencji klientów. Każdego miesiąca LivePerson obsługuje prawie miliard interakcji konwersacyjnych.

Firma działa na rynku od 1995 roku, zatrudniając ponad 1200 pracowników. Od 2000 roku spółka jest notowana na giełdzie Nasdaq. Lokalizacja nowego centrum badawczo-rozwojowego w Polsce, a także szczegóły dot. funkcjonowanie nowego hubu technologicznego LivePerson w Europie mają zostać ogłoszone w pierwszym kwartale 2023 roku.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Ericsson inwestuje w Estonii

Źródło: prsolutions

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200