Listy do redakcji

Szczepionka z centrali

Szczepionka z centrali

W artykule Szczepionka z centrali (CW nr 30/2001) znalazła się nieprawdziwa informacja na temat oprogramowania antywirusowego Symantec.

Wspomniane w artykule rozwiązanie Symantec AntiVirus Corporate Edition, zapewniające kompleksową ochronę stacji roboczych i serwerów: plików, pracy grupowej, dostępowych oraz firewall, zawiera konsolę Symantec System Center (SSC). Pozwala ona administratorom sieci konfigurować i blokować wszelkie ustawienia, gwarantując aktualność ochrony antywirusowej i poprawność konfiguracji. Z poziomu konsoli SSC jest możliwe wykrycie wszystkich serwerów i stacji roboczych, należących do grupy, nie ma więc jakichkolwiek limitów obsługiwanych komputerów. Dzięki tej konsoli administratorzy mogą określić bez trudu topologię sieci, niezależnie od jej wielkości. SSC, integrująca się z Microsoft Management Console, pozwala na automatyczną dystrybucję oprogramowania, przesyłanie aktualizacji i definicji wirusów z jednego punktu w sieci. Rozwiązanie to jest z powodzeniem wdrażane w wielu dużych organizacjach w Europie, również takich, w których SSC obsługuje 180 tys. komputerów. Jego niezawodność została doceniona m.in. przez czołowe polskie banki (np. BPH) i firmy ubezpieczeniowe.

Pan Piotr Jurzysta z firmy B3 Systems nigdy nie przeprowadził żadnego wdrożenia produktu Symantec, a tym bardziej na przytoczoną skalę 3 tys. komputerów. Jego wypowiedź: "Symantec System Center może obsłużyć maksymalnie ok. 3 tysięcy stacji roboczych" godzi w interesy naszej firmy.

Jarosław Samonek

dyrektor ds. sprzedaży

Symantec (Polska)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200