Linux w skrócie

Red Hat na giełdzie

Jeden z największych dystrybutorów Linuxa, Red Hat Soft-ware zamierza zadebiutować na giełdzie w Stanach Zjednoczonych. Firma przesłała odpowiednie dokumenty amerykańskiej komisji Securities and Exchange Commission. Za zorganizowanie publicznej emisji akcji będzie odpowiedzialna firma Goldman, Sachs & Co. wspólnie z Thomas Weisel Partners i E*Trade Securities. Nie jest jeszcze znana data emisji.

Prawie za darmo

procesorów 32-bitowych i szczególnie efektywny przy szyfrowaniu dużych plików.

Powiększ

DataGuard umożliwia szyfrowanie plików (także ich nazw) i folderów, na dyskach lokalnych i zdalnych, w tym także na serwerach sieciowych. Szyf-rowane za pomocą DataGuard pliki i katalogi można przechowywać na dowolnych serwerach (NT, NetWare, Unix i in.) i mogą być dowolnie archiwizowane (zaszyfrowane kopie zapasowe).

Program przeznaczony jest zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i instytucjonalnych. W drugim przypadku umożliwia stosowanie hierarchicznego przydziału uprawnień, dzieląc użytkowników zaszyfrowanej informacji na grupy i podgrupy.

DataGuard doskonale pracuje w środowisku Windows 95/98/NT. Proces szyfrowania wybranych plików czy folderów uruchamiany jest za pomocą menu kontekstowego, uruchamianego prawym klawiszem myszy. Wystarczy kliknąć na wybrany plik, grupę plików czy folder i podać hasło do zaszyfrowania pliku.

Program umożliwia trwałe usuwanie plików (wipe) z dysku twardego, poprzez wielokrotne zapisanie losowej informacji na obszarze, który


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200