Linux w skrócie

MPEG-2 w Linuxie

ATI Technologies, kanadyjski producent kart graficznych, zamierza opracować ATI VHA Software Development Kit dla systemu operacyjnego Linux. Oprogramowanie to umożliwi wsparcie sprzętowe dla odtwarzania wysokiej jakości obrazu wideo w Linuxie, np. MPEG-2.

ATI Linux VHA ma wspierać produkty Rage 128, Rage 128 Pro, Rage Fury Pro, All-in-Wonder 128 i Xpert 2000.

Lepiej pokazać

Firma Qarbon.com i SUSE Linux uruchomiły wspólnie projekt Linux Viewlet Project. Celem tej inicjatywy jest umożliwienie wykorzystywania viewletów przez programistów piszących oprogramowanie na platformę Linux.

Viewlety to autorskie rozwiązanie firmy Qarbon.com, które zmienia pliki pomocy i tzw. FAQ w atrakcyjne prezentacje, które według przedstawicieli firmy pokazują, a nie opowiadają o tym, jak rozwiązać dany problem. Jedne z pierwszych viewletów stworzonych dla systemu SUSE Linux 6.3 można obejrzeć na stroniehttp://www.teach2earn.com/ linux/.

Backup z certyfikatem

Firma Tanderberg Data, specjalizująca się w technologiach zabezpieczania i archiwizacji danych, oraz Enhanced Software Technologies, sponsor i administrator programu certyfikowania urządzeń taśmowych dla systemu Linux, poinformowały o przyznaniu certyfikatu kompatybilności z Linuxem dla napędów taśmowych Tanderberg Data linii SLR (modele SLR5, SLR24, SLR32, SLR50, SLR100).

Novell dla Linuxa

Dystrybutorzy Linuxa - Caldera Systems, Red Hat, TurboLinux i SUSE Linux - prowadzą negocjacje z firmą Novell, dotyczące umieszczenia w swoich pakietach linuxowej wersji oprogramowania eDirectory.

eDirectory to opracowane przez Novella usługi katalogowe, umożliwiające zarządzanie zasobami sieciowymi. Dotychczas oprogramowanie to współpracowało wyłącznie z systemami operacyjnymi Net-Ware, Windows NT, Solaris i OS/390. Linux dysponował jedynie podstawowymi usługami katalogowymi, takimi jak OpenLDAP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200