Linux profesjonalnie

Od wczoraj w Centrum Kongresowym Hotel Gromada Airport w Warszawie trwa konferencja $LinuxPro 2004$ - czyli największe polskie spotkanie użytkowników oraz twórców rozwiązań tworzonych na platformie systemu Linux.

Celem konferencji jest m.in. dokonanie przeglądu zastosowań środowiska linuksowego i przeznaczonego dla niego oprogramowania jako podstawy do budowy wydajnych, stabilnych i bezpiecznych rozwiązań.

Tematyka wykładów i warsztatów to m.in. zarządzanie systemami , narzędzia i środowiska deweloperskie, bezpieczeństwo systemów i aplikacji, rozwiązania serwerowe i klastrowe, bazy danych oraz technologie i rozwiązania dla Internetu.

Zobacz również:

  • Zoom szuka szans na dalszy rozwój. Chce zainteresować klientów korporacyjnych

Z pierwszego dnia konferencji wspomnieć warto wykład o 'desktopowym' Linuksie Matthiasa Ettricha, założyciela projektu KDE czy prezentację dystrybucji Red Hat Enterprise Linux, której dokonała Simona Roberts z firmy Red Hat. Na dzisiaj w programie zapowiedziano m.in. wykład Debian GNU/Linux: The community-driven distribution, który poprowadzi Martin Michlmayr, szef projektu Debiana, wykłady i prezentacje dotyczące SUSE Linux Enterprise Server 9, baz danych Ingres r3, Oracle Database i Sybase oraz wykład Pawła Wolniewicza na temat obsługi dźwięku w Linuksie.

Więcej informacji

http://www.linuxpro.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200