Linux dla serwerów IBM

IBM wprowadza system operacyjny Linux na serwery e-business, przenosząc go na swój najbardziej niezawodny serwer S/390.

Linux dla S/390 będzie oferowany przez firmy SuSE i TurboLinux. IBM Global Services zapewni wsparcie i usługi związane z wdrażaniem nowego systemu na serwery S/390. Rozwiązania dla Linuksa obejmują także oprogramowanie IBM typu Middleware, umożliwiając przenoszenie oraz integracje aplikacji i danych na wielu różnych systemach. Nowa oferta IBM jest reakcją firmy na zapotrzebowanie użytkowników serwerów S/390. Darmowy system będzie ciągle dostępny, a klienci będą mogli skorzystać z serwisów oferowanych przez IBM Global Services, SuSE i TurboLinux dla oficjalnej wersji.

IBM udostępnia również Middleware, by umożliwić klientom wykorzystanie możliwości serwerów S/390. Kluczowe aplikacje mogą działać na systemie OS/390, podczas gdy nowe mogą być uruchamiane na systemie Linux dla S/390 w tym samym czasie i na tym samym serwerze. Na przykład, Middleware DB2 Connect pozwoli aplikacjom działającym pod kontrolą Linuksa na dostęp i wykorzystanie danych z bazy danych DB2 Universal Database działającej pod kontrolą OS/390.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200