Linus Torvalds udostępnił do testów najnowszą wersję jądra Linuxa

Zdaniem autora, wersja ta nie zawiera żadnych widocznych błędów. Rodzi to nadzieję, że gotowa wersja oczekiwanego od zeszłego roku systemu z nowym jądrem pojawi się już wkrótce.

Linus Torvalds, twórca systemu Linux , udostępnił nową testową wersję jądra swojego systemu w wersji 2.4. Jej udostępnienie rodzi nadzieję, że gotowa wersja długo oczekiwanego systemu z nowym jądrem pojawi się już wkrótce. Początkowo miała ona pojawić się już w zeszłym roku, ale od tego czasu jej premierę przekładano kilka razy.

W korespondencji autora skierowanej do grupy twórców linuxowych autor systemu twierdzi, że jądro w testowej wersji 2.4-test10 "nie zawiera żadnych widocznych błędów i czegoś, co mogłoby opóźnić udostępnienie ostatecznej, stabilnej wersji".

Użytkownicy i programiści z niecierpliwością czekają na tę wersje systemu, ponieważ ma on oferować znacznie większe możliwości wykorzystywania maszyn wieloprocesorowych. Będzie to bardzo cenne szczególnie dla tych użytkowników, którzy chcą uruchamiać aplikacje korporacyjne na serwerach linuxowych. Obecna wersja jądra o numerze 2.2 pozwala na pewne wykorzystywanie rozwiązań z maksymalnie czterema procesorami.

Przypomnijmy, że w październiku L. Torvalds stwierdził, iż nowe jądro systemu Linux w wersji 2.4 nie będzie gotowe wcześniej niż za dwa miesiące. Jako powód opóźnienia podał wtedy kwestie związane z potrzebą dokładnego przetestowania nowego systemu.

***

Prace nad jądrem systemu Linux w wersji 2.4 przedłużają się

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200