Linuksowy kontratak

Cyber Service i IT ZONE, dwie polskie firmy specjalizujące się we wdrożeniach rozwiązań linuksowych, protestują przeciw dystrybuowaniu informacji o nielegalności systemu Linux. Ich zdaniem dotychczasowe działania SCO wyczerpują znamiona czynu nieuczciwej konkurencji.

Według zarządów spółek Cyber Service i IT ZONE zarzuty SCO nie zostały poparte żadnymi konkretnymi dowodami. Działając w oparciu o Ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji firmy wystąpiły z roszczeniami do SCO Group obejmującymi:

- „natychmiastowe zaprzestanie przedstawiania nieprawdziwych, nie popartych dowodami zarzutów w mediach, Internecie oraz w kontaktach biznesowych

- zaprzestanie w trybie natychmiastowym wprowadzania w błąd firm działających

na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz nakłaniania ich do wstrzymywania

dystrybucji, zakupywania oraz eksploatacji oprogramowania opartego o jądro

systemu Linux

- złożenia pisemnego oświadczenia o braku dowodów na nielegalność kodu

źródłowego zwartego w jądrze systemu Linux;

- złożenia pisemnego oświadczenia o legalności rozpowszechniania oraz

użytkowania jądra systemu Linux na terenie Rzeczypospolitej Polskiej."

Przedstawiciele Cyber Service zapowiedzieli, że w razie braku reakcji ze strony SCO sprawa zostanie skierowana na drogę sądową. Amerykańska centrala SCO Group w najbliższych dniach ma zająć stanowisko wobec roszczeń polskich firm.

Zobacz również:

  • Ta inicjatywa ma ułatwić firmom zadanie wdrażania systemów AI
  • Zmiany u największych sprzedawców Apple w Polsce

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200