Linuksowe wersje Domino Web Access i Lotus Domino

IBM ogłosił plany rozszerzenia wsparcia dla systemu Linux w zakresie całego oprogramowania Lotus Software. Klient webowy Lotus Domino Web Access poszerza linuksową ofertę IBM o technologię pracy grupowej. Natomiast Lotus Domino dla systemu Linux na platformę IBM eServer zSeries umożliwia korzystanie z funkcji Lotus Domino na zaawansowanej platformie serwerowej.

Lotus Domino Web Access (poprzednio znany jako iNotes Web Access) integruje w sobie technologię instant messaging. Pozwala to na korzystanie z oprogramowania pracy grupowej z komputerów pracujących pod kontrolą Windows i Linux. Klient sieciowy pracuje w środowisku Linux za pośrednictwem przeglądarki Mozilla.

Lotus Domino Web Access pozwala użytkownikom uzyskać dostęp - za pośrednictwem Internetu - do funkcji Lotus Domino, takich jak poczta elektroniczna, kalendarze i harmonogramy. Można również korzystać z i replikacji.

Zobacz również:

Oprogramowanie Lotus Domino dla platformy Linux na eServer zSeries stwarza możliwość połączenia wysokiej wydajności, funkcji i bezpieczeństwa Lotus Domino dla platformy Linux, ze skalowalnością platformy IBM mainframe.

Poprzez wprowadzenie nowych rozwiązań IBM stara się sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na oprogramowanie do współpracy oparte na Linuksie.

Produkty Lotus Domino Web Access i Lotus Domino for Linux on zSeries mają być dostępne na jesieni - jako część Lotus Notes i Domino 6.5.


×