Linuksowa migracja Oracle

Migracja na Linuxa obejmie blisko 9 tys. programistów bazodanowych Oracle do końca 2004 r. Jesienią ubiegłego roku podobnej przesiadki dokonał dział Oracle Applications, w którym pracuje 5 tys. inżynierów. Powód - nowy system będzie szybszy i tańszy. Do tej pory pracownicy Oracle wykorzystywali komputery Sun Microsystems z systemem Solaris, które na początku lat 90. zastąpiły platformy VMS firmy Digital Equipment.

Nowe wyposażenie laboratoriów Oracle będzie pochodzić od wielu dostawców, zaś systemy dostarczą Red Hat oraz Novell. Spółka, której 14 inżynierów bierze udział w pracach nad rozwojem kernela, należy do aktywnych zwolenników rozwiązań open source. Systemy Microsoftu jako nowego środowiska developerskiego, nie były brane pod uwagę, gdyż oprogramowanie dla Windows nie współpracuje z innymi platformami. Jak informowaliśmy wcześniej, blisko 35,1 proc. serwerów sprzedanych w I kw. pracowało w środowisku MS. W minionym kwartale, według wyliczeń Gartnera, producent objął prowadzenie w segmencie baz danych na platformę Linux z wynikiem 207 mln USD przychodów, wyprzedzając IBM (85 mln USD). Poprzednio zamiar pełnej migracji na Linuksa ogłosiły Novell i IBM.

Zobacz również:

  • Rosyjskie firmy szukają ratunku, przechodząc gremialnie na narzędzia bazujące na otwartym kodzie
  • Ta linuksowa dystrybucja została uznana za „cyfrowe dobro publiczne”
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200