Lindows znany jako Linspire

Znana jest już nowa nazwa dla systemu operacyjnego Lindows. Jego autorzy – firma Lindows.com - w obliczu nieustannej presji ze strony koncernu Microsoft oznajmili, iż od tej pory ich system operacyjny będzie nosił nazwę Linspire.

Nieustająca wojna pomiędzy koncernem z Redmond a Lindows.com toczy się od listopada 2001 roku. Co chwila wytaczane są nowe procesy sądowe w kolejnych krajach Europy, w których Microsoft domaga się natychmiastowego zakazania firmie Lindows.com dystrybuowania swojego systemu z uwagi na zbytnie podobieństwo nazw tego systemu i Windows. Z argumentami tymi zgodziły się już sądy w Finlandii, Szwecji i Holandii, zaś kolejne procesy trwają w Francji i Hiszpanii, a także w Kanadzie i w Meksyku.

Okazuje się, iż nawet niedawno przybrana nazwa Lin---s (dotycząca jedynie rynku europejskiego i podyktowana wyrokami tutejszych sądów, które orzekły, że Lindows.com nie może w Europie dystrybuować systemu o nazwie tak podobnej do Windows), została zakwestionowana przez Microsoft, jako zastrzeżona.

Dla nowej nazwy systemu Lindows (Linspire) uruchomiona została już odpowiednia domena internetowa:http://www.linspire.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200