Liderzy opinii w TOP200 2021

W ramach tegorocznej edycji TOP200 przeprowadziliśmy wywiady z 26 osobami odpowiedzialnymi za strategię wiodących firm sektora ICT działających w naszym kraju. Liderzy branży mówią o swoich planach, wyzwaniach i zmianach, które następują na całym rynku.

Liderzy opinii w TOP200 2021

To, co rzuca się w oczy, to ogromna duma, z jaką przedstawiciele firm opowiadają o ostatnim roku, o tym, jak dobrze poradziły sobie ich organizacje w tych bezprecedensowych warunkach.

Te spostrzeżenia potwierdzają wyniki dodatkowej ankiety, którą przeprowadziliśmy w ramach TOP200. Aż 95% respondentów stwierdziło, że koniunktura w tym roku będzie lepsza lub wyraźnie lepsza, a zaledwie 5% oczekuje pogorszenia sytuacji na rynku. Taka fala optymizmu może stworzyć dodatkowe pole do wzrostu i poprawić nastroje inwestycyjne firm z branży.

Pojawia się także wyraźnie nowy trend - coraz częściej rozmawiamy o zrównoważonym rozwoju firm ICT, a w naszych wywiadach wielokrotnie pojawiał się wątek zmniejszania śladu węglowego, zielonej energii i ważnej roli sektora IT w proekologicznych działaniach. To nie tylko eliminacja zużycia papieru, dzięki rozpowszechnianiu narzędzi do elektronicznego obiegu dokumentów, ale także redukcja zanieczyszczeń generowanych przez IT dzięki modelowi chmurowemu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200