Liberty Alliance: kolejny krok

Liberty Alliance rozpoczęło drugi etap swojego projektu stworzenia systemu jednokrotnego logowania do usług i zasobów sieciowych. Stowarzyszenie przedstawiło właśnie kolejne wskazówki dla firm dotyczące tego, w jaki sposób powinny one umożliwiać dostęp do Sieci klientom i partnerom biznesowym.

Przedstawiciele Liberty Alliance są zdania, że najważniejszą kwestią pozostaje sprawa ustalenia standardu dla zaawansowanych usług sieciowych. W tym tygodniu organizacja podała już do wiadomości techniczne wymogi niezbędne do stworzenia jednorodnego systemu łatwego logowania się serwisów internetowych, który miałby być alternatywą dla Passportu Microsoftu.

Informacje na temat dalszych kroków LA zostały opublikowane w tym tygodniu, podczas konferencji Burton Catalyst Conference w San Francisco. W swojej publikacji organizacja informuje firmy, w jaki sposób utrzymać atmosferę obustronnego zaufania z klientami, jak zarządzać ryzykiem oraz jak zabezpieczyć swoje finanse. Te informacje mają pomóc przedsiębiorstwom w korzystaniu z zakrojonej na szeroką skalę platformy internetowej, nazwanej ze względu na sposób uczestniczenia w nim firm federacyjną.

Ostatnia publikacja jest kontynuacją myśli LA, dotyczących omawianych w zeszłym roku wymogów zbudowania sprawnie funkcjonującego systemu jednorazowego logowania. Przypomnimy, że LA to niekomercyjna organizacja, zrzeszająca ponad 170 firm. Jej członkami są m.in. Sun Mircosystems, SAP oraz American Express.


TOP 200