Lexmark Z wysokiej rozdzielczości

Lexmark wprowadził na rynek dwie nowe drukarki atramentowe z serii Z. Według producenta, oferują one najwyższą rozdzielczość wydruku wśród atramentówek dostępnych na rynku.

Lexmark wprowadził na rynek dwie nowe atramentowe z serii Z. Według producenta, oferują one najwyższą rozdzielczość wydruku wśród atramentówek dostępnych na rynku.

Kosztująca 200 USD drukarka Lexmark Z65 pozwala na uzyskanie wydruków o rozdzielczości do 4800 x 1200 dpi. Jednocześnie urządzenie zachowuje bardzo wysoką prędkość druku, sięgającą 15 stron kolorowych i 21 czarno-białych na minutę. Tańszy o 70 USD Lexmark Z55 oferuje z kolei rozdzielczość wydruku wynoszącą 3600 x 1200 punktów na cal.

Zobacz również:

Obie drukarki wyposażono w technologię zmniejszającą objętość pojedynczej kropli do zaledwie 3 pikolitrów, co pozwala na uzyskanie obrazów o ostrzejszych i jednocześnie gładszych krawędziach oraz płynniejszych przejściach kolorów. Zarówno Z65, jak i Z55 pozwalają także na zadrukowywanie różnych rodzajów materiałów, które mogą być umieszczane w podwójnych podajnikach.

Nowe drukarki Lexmarka wyposażono dodatkowo w system Regional Color Tables, automatycznie dobierający paletę kolorów w zależności od lokalizacji geograficznej. Firma podkreśla bowiem, że preferencje dotyczące kolorystyki wydruków różnią się nieco w zależności od lokalizacji.


TOP 200