LeverX Poland staje się największym oddziałem LeverX Group w całej Unii Europejskiej.

Fot: LeverX Poland

Computerworld Pandemia koronawirusa i jej skutki dotknęły większość branży na całym świecie, zmienił się nasz sposób pracy oraz przyśpieszyło wiele zmian, które zachodziły powoli. Branża IT przez ten czas rozwijała się i dostosowywała do obecnych potrzeb, to między innymi dlatego spółka LeverX nie tylko przetrwała ten okres, ale otworzyła nowe biura na całym świecie, w tym w Polsce.

LeverX Group jest na rynku od 19 lat, indywidualnie podchodzi do każdego projektu, tworząc spersonalizowane produktu — łącznie dla 500 klientów firma zrealizowała już ponad 550 udanych realizacji. Współpraca od samego początku, przez testy aż po realizację zadania, pozwala nie tylko wyeliminować wszelkie błędy na każdym etapie, ale przede wszystkim uzyskać satysfakcję klienta. Dziś firma swoje biura posiada w 9 lokalizacjach na całym świecie, od maja 2021 roku pojawiła się również w Polsce. Głównym powodem tej decyzji był rozwój firmy na podstawie doświadczonych ekspertów i położenie geograficzne.

Przez ostatnie 12 miesięcy LeverX Poland zatrudniło około 100 specjalistów z dziedziny IT z całej Polski — firma postawiła na pracę zdalną, co wraz z pozostałymi udogodnieniami spowodowało, że stała się atrakcyjnym miejscem zatrudnienia. Siedziba w Polsce daje duże możliwości, szczególnie chcąc rozwijać biznes w środkowej i zachodniej Europie, to właśnie tu można zaobserwować nowości technologiczne. Na swoją siedzibę firma wybrała Wrocław, który znalazł się w zestawieniu 20 najszybciej rozwijających się metropolii w Unii Europejskiej.

Żeby sprostać oczekiwaniom naszych klientów, na swoją siedzibę wybraliśmy miasto najszybciej rozwijające się, dodatkowo we Wrocławiu mamy wiele studentów z Politechniki, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższej Szkoły Bankowej, którzy są cennymi pracownikami w naszej firmie. Wrocław jest dobrym miastem dla rozwoju firmy. — mówi Dzmitry Jabłoński dyrektor zarządzający polskim oddziałem LeverX.

W skład LeverX Group wchodzą dwie firmy: LeverX zajmująca się wsparciem średnich i dużych biznesów w przenoszeniu swojego obecnego zarządzania na rozwiązania SAP, z jak największym zyskiem dla klienta; oraz druga firma Emerline, która swoje początki zaczynała wśród StartUpów. Specjalizuje się we współpracy z klientem od samego początku nad wizją oprogramowania po testy aż do realizacji gotowego produktu.

Aktywność, realizacje i zadowolenie klienta zostały dostrzeżone na całym świecie, dlatego firma otrzymała zaproszenie od Ambasady Belgii w Polsce na spotkanie z belgijskimi przedsiębiorcami, w celu wymiany doświadczeń i możliwej przyszłej współpracy. W trakcie czterodniowej konferencji organizowanej w Warszawie oraz w Poznaniu, LeverX Group spotkało się z czternastoma biznesami belgijskimi. Wśród zaproszonych gości był między innymi Wim CoremansCEO Go Nogo, firmy specjalizującej się w projektach SAP, zapewniającej szybką i bezproblemową migrację danych

Przed każdą współpracą istotne jest poznanie potencjalnego klienta lub partnera. Jednorazowe spotkanie nie jest wystarczające do zbudowania relacji. Jestem pierwszy raz na spotkaniu w takiej formule i cieszę się, że to prawdopodobnie początek długoterminowej współpracy. Widzimy możliwość znalezienia synergii ze spółką LeverX. W czasie rozmowy odkryliśmy możliwość współpracy w zakresie testowania. Jako Go Nogo możemy zautomatyzować niektóre procesy, co ułatwi budowanie rozwiązań dla LeverX Group.

LeverX od lat tworzy produkty dla swoich klientów w 100 proc. od początku, ale na swoim koncie ma także własne realizacje, jedna z nich została wyłoniona w wewnętrznym konkursie. Pracownicy firmy mieli za zadanie przedstawić innowacyjne pomysły na aplikację, wśród finałowych projektów wybrano jedną, która została starannie dopracowana przy współpracy ze specjalistami i naukowcami, chodzi o GoDog, która początkowo miała wspierać opiekunów psów w tresurze. Aplikacja spotkała się z szerokim uznaniem między innymi przez American Business Awards, zdobywając Gold Stevie — najwyższe wyróżnienie za doskonałość w amerykańskim biznesie. Przy tworzeniu aplikacji od samego początku współpracowali specjaliści i naukowcy, między innymi behawioryści czy kynolodzy. W czasie rozwoju aplikacji stworzono nowe usługi i wiele innych rozwiązań, niż zakładał to pierwotny projekt.

LeverX Poland staje się największym oddziałem LeverX Group w całej Unii Europejskiej.

Fot: LeverX Poland

Obecnie firma rozwija technologie produkcji wirtualnej tak, żeby produkcja nie odbywała się tylko w formie fizycznej, ale i w postaci symulacji, która pozwoli na eliminacje wszelkich błędów na każdym jej etapie. Tworzenie prototypów wirtualnych pozwoli zaoszczędzić pieniądze i czas lub stworzyć prototyp, a produkcję rozpocząć w innych częściach świata.

Wygląda na to, że wszystko dalej będzie kroczyło do zapisywania danych w chmurze, a ilość danych będzie się tylko zwiększać, co jest przyszłością. LeverX współpracuje z SAP nad tworzeniem nowych rozwiązań. Firma nie otrzymuje projektu do realizacji, ale całość realizuje od podstaw, dzięki temu ma wiedzę na temat produktu i na każdym etapie daje możliwość dostosowania i dopracowanie go do perfekcji.

LeverX Polska zostało partnerem zbliżającej się konferencji plSwift, która odbędzie się 25 i 26 maja we Wrocławiu. plSwift to największa konferencja iOS & Swift w tym regionie Europy i będzie możliwością do zaprezentowania się polskim klientom, na konkretnych przykładach, które są już w użyciu i działają. Swoim doświadczeniem i wiedzą z perspektywy praktycznego wdrażania systemu SAP firma podzieli się także na planowanej czerwcowej konferencji SAP Manufacturing Day, która będzie okazją do przedstawienia, jak przejść drogę cyfrowej transformacji. Cykl spotkań od 8 do 9 czerwca poświęcony będzie wyznaczaniu trendów i kierunku rozwoju przez firmy produkcyjne, które zdecydowały się na ten krok. Eksperci opowiedzą o nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu zarządzania transportem i gospodarką magazynową w ramach inteligentnego, zintegrowanego łańcucha dostaw w SAP S/4 HANA.

O firmie LeverX Group

LeverX Group, światowy lider w dostarczaniu kompleksowego produktu IT, który wspiera we wdrażaniu rozwiązań programowych, ułatwiających przetwarzanie danych, pomaga rozwijać działalność firm, zapewniając przekształcenie biznesu na silnego konkurenta w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym.

LeverX jest Złotym Partnerem SAP i Globalnym Dostawcą Strategicznym. Jako globalny lider IT, Leverx Group łączy dwa zespoły, LeverX i Emerline, z ponad 1500 ekspertami ds. technologii, którzy wspierają klientów firmy na całym świecie. Biura LeverX Group znajdują się w Ameryce Północnej, Europie i Azji Środkowej, a od ponad 19 lat jest zasadniczym partnerem SAP i zrealizowała ponad 1000 projektów SAP na całym świecie w wielu branżach.