Level 3 wydaje kolejne miliardy dolarów

Jeden z większych amerykańskich dostawców Internetu i wydajnych łączy sieciowych koncern Level 3 przejmie za 1,4 mld USD spółkę Broadwing, specjalizującą się w dostarczaniu rozwiązań światłowodowych dla korporacji i operatorów.

Level 3 z determinacją stara się zdobyć dominującą pozycję na amerykańskim i w dalszej perspektywie światowym rynku telekomunikacyjnym. Firma jedynie w tym roku zaplanowała w swym budżecie wydatki przekraczające półtora miliarda dolarów (na przejęcie TelCove - 1,24 mld USD, ICG Communications - 163 mln USD, Looking Glass Networks - 165 mln USD). Decyzja o zakupie spółki Broadwing (kolejne 1,4 mld USD) ma pomóc Level 3 w szerszym zaistnieniu na rynkach segmentu enterprise (korporacje) i operatorskich. Broadwing dysponuje siecią światłowodów o łącznej długości 30 577 km, które obsługują ruch sieciowy (głos, dane, media) głównie w tego typu dużych instytucjach.

Finalizacja transakcji ma nastąpić w pierwszym kwartale 2007 r., po zaakceptowaniu jej przez udziałowców i regulatorów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200