Let’s code – konkurs programistyczny

W nocy z 20 na 21 listopada w 8 miastach w Polsce przez 16 godzin zespoły pasjonatów programowania będą tworzyły aplikacje do użytku społecznego. Główna nagroda to 10 tys. zł.

Rywalizacja odbywać się będzie w ramach nocnego konkursu programistycznego Let’s code, organizowanego przez firmę Sii w jej 8 biurach w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach. Udział w konkursie jest bezpłatny, a zarejestrować się można na stronie www.letscode.sii.pl.

Konkurs startuje o godzinie 18:00 w piątek 20 listopada. Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom napoje, ciepły posiłek i śniadanie.

Konkurs Let’s Code organizowany jest przez Sii już po raz drugi. W tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom stworzenie aplikacji na jeden z trzech tematów.

Pierwszy z nich to aplikacja, która ma zadanie służyć lokalnej społeczności. Wymiana umiejętności w obrębie osiedla czy drobne naprawy sąsiedzkie – to przykłady, czego może dotyczyć napisana w tej kategorii aplikacja. Drugim tematem jest rozwijanie pasji. W tej kategorii uczestnicy będą mogli wykazać się stworzeniem aplikacji, które będziemy mogli wykorzystać w czasie uprawiania sportu, wspólnego grania na instrumentach lub do realizacji każdej dowolnej pasji. Trzeci temat to kultura i ułatwianie dostępu do niej. Tu także inwencja developerów nie będzie niczym ograniczona, może dotyczyć dowolnej dziedziny kultury.

Stworzone aplikacje zostaną wstępnie ocenione przez jury, składające się zarówno z osób z wiedzą techniczną, jak i oceniających przydatność społeczną i biznesową aplikacji. Najlepsze aplikacje trafią do drugiego etapu, w którym zwycięską appkę wybiorą internauci w głosowaniu online na stronie internetowej Let’s Code.

Do udziału w konkursie zachęca możliwość wygrania wartościowych nagród. W pierwszym etapie członkowie najlepszych drużyn, wybranych w każdym z 8 miast, otrzymają smartwatche Motorola Moto 360. W drugim etapie, autorzy zwycięskiej aplikacji otrzymają od firmy Sii nagrodę główną – 10 000 zł.

Aby zapisać się na konkurs, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, znajdujący się pod adresem http://letscode.sii.pl/rejestracja. Zapisy rozpoczęły się 19 października i trwają do 10 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

Computerworld jest patronem medialnym konkursu.

Let’s code – konkurs programistyczny

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200