Lepsza integracja, lepsza praca

Podczas ostatniego spotkania z mediami w Wiedniu NFON, dostawca głosowej komunikacji biznesowej w chmurze, zaprezentował kilka nowych produktów, które będą wspierać pracę zdalną i komunikację w firmach.

Fot. Pixsabay

To między innymi rozwiązanie Cloudya Meet & Share z funkcją wideokonferencji. Jak wyjaśniał Jan-Peter Koopmann, dyrektor ds. technologii w NFON AG, firmy często korzystają z wielu platform pochodzących od kilku dostawców, zależnie od różnych swoich potrzeb komunikacyjnych. Mnożenie kanałów komunikacji może niepotrzebnie zwiększać obciążenie pracami takimi jak obsługa, konserwacja czy nawet fakturowanie. Cloudya Meet & Share ma sprawić, że platforma niemieckiego dostawcy – Cloudya, będzie bardziej wydajną. Osoby korzystające z nowych funkcji będą mogły na przykład zaplanować nadchodzące spotkania i prowadzić je w formie wideo, z wykorzystaniem funkcji podnoszenia rąk dla zasygnalizowania chęci odpowiedzi na pytanie, wyciszania poszczególnych uczestników, a także współdzielenia ekranu. Tego typu rozwiązania są już stosowane na rynku przez dostawców platform komunikacyjnych i te funkcjonalności są powszechnie znane. To, czym NFON chce przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, to wspólna platforma wideo i rozmów telefonicznych, czyli wspomniane wcześniej uproszczenie komunikacji biznesowej za pomocą rozwiązań od jednego dostawcy.

Ciekawie zapowiada się natomiast drugie, już uruchomione rozwiązanie. To Cloudya CRM Connect, umożliwiające integrację aplikacji Cloudya, służącej do rozmów w chmurze, z ponad 60 różnymi platformami CRM. Ma to zapewnić uproszczenie zarządzania danymi i większą płynność współpracy. " CRM Connect jest w pełni oparty na aplikacji, nie wymaga użycia serwerów on premise. Dzięki możliwości zintegrowania Cloudya z różnymi systemami CRM, CRM Connect pozwoli na przykład na wyszukiwanie kontaktów z poziomu Cloudya lub wykonywanie połączeń click-to-dial bezpośrednio z używanego systemu CRM.

Zobacz również:

  • Dlaczego nakaz powrotu do biura zawodzi
  • Outsourcing zbudowany na partnerstwie

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200