Lenovo zapewnia - to my wyprodukujemy pierwszy na świecie smartfon 5G

Lenovo twierdzi, że będzie pierwszą na świecie firmą, która wprowadzi na rynek smartfon bazujący na technologii 5G. Korporacja informuje, że sercem urządzenia będzie chipset Snapdragon 855 produkowany przez firmę Qualcomm.

Informacje taką można było przeczytać niedawno na chińskiej witrynie Weibo, która przeprowadziła niedawno wywiad z jednym z dyrektorów zarządzających firmą Lenovo. Chang Cheng (bo o nim mowa) powiedział w wywiadzie, że na pierwszym na świecie wprowadzonym na rynek smartfonie 5G pojawi się naklejka Lenovo.

Niestety, Chang Cheng nie podał żadnych szczegółów technicznych dotyczących budowy urządzenia informując jedynie, że będzie w nim instalowany procesor Snapdragon 855. Wszystko wskazuje na to, że Snapdragon 855 może być jednym z pierwszych na świecie( jeśli nie pierwszym) procesorem wytwarzanym przy użyciu technologii 7 nanometrów.

Zobacz również:

  • Składane smartfony będą droższe, a zarazem tańsze
  • Lenovo ThinkPad X1 Carbon – nowe oblicze hybrydowego świata
  • Komputery z Windows i ARM mogą mieć dużą przewagę nad Mac

Biorąc pod uwagę fakt, że premierę procesora Snapdragon 855 mamy dopiero przed sobą, zapowiadany przez Lenovo smartfon 5G może się pojawić na rynek pod koniec tego roku albo - co jest bardziej prawdopodobne - w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200