Lenovo wkracza na rynek serwerowych usług świadczonych w modelu pay-per-use

Chodzi o usługę TruScale. Zamawiając ją użytkownicy mogą korzystać z utrzymywanych przez firmę Lenovo serwerów. Reklamując usługę Lenovo chwali się, że użytkownik nie ma żadnych ograniczeń dotyczących minimalnej mocy obliczeniowej, jaką oferuje zamawiany przez niego serwer.

Lenovo jest jedną z ostatnich liczących się na rynku firm IT, które konkurują z chmurami oferując klientom możliwość korzystania z jego firmowych serwerów, rozliczając się nim zgodnie z modelem pay-per-use.

TruScale to oferta oparta na subskrypcji. Pozwala ona klientom korzystać z mocy obliczeniowej serwerów pracujących w lokalnym centrów danych lub we wskazanym przez nich miejscu, bez konieczności zakupu urządzenia.

Zobacz również:

  • HPE wzbogaca ofertę software-defined storage
  • Aplikacja mObywatel oferuje małym firmom nową usługę
  • Lenovo i Motorola z zakazem sprzedaży w Niemczech

Klient może w każdej chwili zażądać zwiększenia lub zmniejszenia mocy obliczeniowej serwera, dostosowując ją do aktualnych potrzeb biznesowych firmy. Lenovo nie wymaga zakupu minimalnej mocy obliczeniowej, co jest praktykowane przez wiele firm świadczących takie usługi, w tym przez HPE i Dell.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200