Lenovo przymierza się do przejęcia od Fujitsu biznesu PC

Lenovo może kolejny raz znacznie wzmocnić swój udział w ciągle kurczącym się rynku PC. Kolejny, bo wszyscy pamiętamy przejęcie tego segmentu rozwiązań IT od IBM (miało to miejsce w 2005 roku, a wartość transakcji wynosiła 1,75 mld USD). Chodzą bowiem słuchu, że Fujitsu nosi się z zamiarem sprzedaży swojego biznesu PC i nie zaprzecza, że kupcem może być właśnie Lenovo.

Warto przypomnieć, że Lenovo kupiło zaledwie trzy miesiące większą cześć biznesu PC od innego japońskie producenta sprzętu komputerowego – od firmy NEC. Tym razem Lenovo może kupić taki biznes od firmy Fujitsu, która w styczniu roku wydzieliła ze swojej struktury oddzielny oddział, w gestii którego leży produkcja pecetów. Niektóre firmy decydują się często na taki krok z myślą o tym, aby oddział taki wystawić na sprzedaż. Być może w tym przypadku mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją.

Co prawda Fujitsu nie potwierdza oficjalnie, że prowadzi takie rozmowy z Lenovo, ale jednocześnie nie zaprzecza, co oznacza iż nie są to spekulacje pozbawione podstaw.

Zobacz również:

  • Nowy monitor do wideorozmów z Androidem od Lenovo
  • Ekosystem cyfrowych zmian. Podcasty Computerworld TOP200
  • Broadcom podał nową datę sfinalizowania transakcji przejęcia VMWare

Jak donosi Wall Street Journal, transakcja przejęcia przez Lenovo od Fujitsu biznesu PC może przypominać tę, z którą mieliśmy do czynienia w przypadku firmy NEC. Oznacza to, że Fujitsu mógłby utworzyć z Lenovo spółkę joint venture, mając w niej kilka procent udziałów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200