Lenovo przedstawia odświeżone ThinkBooki z modularnymi akcesoriami

Laptopy będą dostępne w sprzedaży od maja br. Będziemy mogli dokupić do nich opcjonalne akcesoria, dzięki którym powinien wzrosnąć komfort pracy.

Najnowszy Lenovo ThinkBook / Fot. Lenovo

Najnowszy Lenovo ThinkBook / Fot. Lenovo

Lenovo przekonuje, że zwiększenie możliwości laptopa służbowego będzie o wiele łatwiejsze niż do tej pory. Podczas targów CES 2023 firma ujawniła szczegóły na temat czwartej generacji laptopów Lenovo ThinkBook 16p. Pojawiło się całkiem sporo aktualizacji i unikalna funkcja, która odróżnia go od prawie każdego innego komputera przenośnego znajdującego się w sprzedaży.

I tak, ThinkBook 16p w najnowszej wersji wyposażony jest w procesor Intel Raptor Lake-H i układ graficzny GeForce RTX z serii 4000. Do tego ma 16 GB pamięci DDR5 i do 2 TB przestrzeni dyskowej podzielonej na parę nośników SSD.

Zobacz również:

  • Przychody Lenovo spadają czwarty kwartał z rzędu
  • Laptop, a może komputer stacjonarny? Jak wygląda rynek?

Oprócz tego Lenovo ThinkPad 16p oferowany jest z 16-calowym ekranem mini LED, który zapewnia pokrycie kolorów DCI-P3 w 100%, odświeżanie 120 Hz i rozdzielczość 3,2K. Opcjonalnie możemy wybrać wyświetlacz 16-calowy 2,5K 60 Hz IPS, który zapewnia odwzorowanie barw 100% w sRGB.

Łączność w komputerze zapewnia karta Wi-Fi 6E, para portów USB-C, kolejna para USB-A, czynik kart pamięci SD, gniazdo audio i port HDMI 2.1. Lenovo oferuje poza tym czytnik linii papilarnych i akumulator 80 Wh z możliwością szybkiego ładowania.

Akcesoria modularne do laptopa Lenovo ThinkBook 16p

W laptopie znajdziemy również Magic Bay - poręczny uchwyt na górze wyświetlacza do przyłączania opcjonalnych akcesoriów.

Dodamy tak w prosty sposób kamerę internetową 4K (149 dol.), listwę świetlną LED (19,99 dol.) o jasności 200 luksów, zapewniającą lepiej wyglądające rozmowy wideo, a nawet modem 4G LTE (99 dol.), który zapewnia łączność mobilną w dowolnym miejscu - nawet dla innych urządzeń (funkcja hotspota).

Akcesoria oferowane do laptopa - do złącza Magic Bay

Akcesoria oferowane do laptopa - do złącza Magic Bay

To ciekawe podejście ze strony Lenovo, ale z drugiej strony trudno wyobrazić sobie użytkowników, którzy będą kupować akcesoria pasujące tylko do jednego laptopa. Tym bardziej, że są one dość drogie.

Sam laptop Lenovo ThinkBook 16p Gen 4 trafi do sprzedaży w maju. Ceny zaczynają się od 1349 dol. Akcesoria Magic Bay będą dostępne w tym samym czasie, a Lenovo twierdzi, że pojawią się również oferty pakietowe, które pozwolą na zakup laptopa z akcesoriami w jednym zamówieniu (być może ceny będą wtedy korzystniejsze).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200