Lenovo - monitor podłączany do portu USB notebooka

Lenovo wprowadza na rynek 14-calowy przenośny monitor ThinkVision LT1421, który nie wymaga oddzielnego zasilania i jest podłączany do portu USB.

Monitor (o atrybutach podobnych do cyfrowej ramki na zdjęcia), waży 0,9 kg i jest bardzo cienki (ma mniej niż 1 cm grubości). ThinkVision LT1421 odbiera sygnały wideo z portu USB i oferuje 16 poziomów jasności. Urządzenie może rozszerzyć przestrzeń podstawowego ekranu notebooka lub też może pełnić rolę dodatkowego wyświetlacza (np. w miejscach publicznych, takich jak kawiarnie). Takie dodatkowe ekrany są nieraz wykorzystywane po to, aby aplikacja mogła wyświetlać obraz jednocześnie na kilku monitorach, albo do pokazywania prezentacji, gdy w sali nie ma projektora.

Producent dołączą do urządzenia podstawkę, tak aby można go było postawić np. na biurku. Monitor kosztuje ok. 220 USD i pojawi się na rynku pod koniec tego miesiąca. Lenovo pokazał razem z monitorem dwa nowe notebooki: ThinkPad Edge E425 (wyświetlacz o przekątnej 14 cali) i E525 (wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala). Notebooki mogą zawierać intelowski procesor Core lub procesor AMD (A-series). Można w nich instalować pamięć RAM o pojemności do 8 GB i dysk o pojemności do 750 GB. Cena - od 549 USD.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?
  • Przychody Lenovo spadają czwarty kwartał z rzędu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200