Lekki tablet PC

Firma Itronix Corp. zaprezentowała nowy, wyjątkowo lekki tablet PC, wykorzystujący najnowsze technologie bezprzewodowe. GoBook Tablet PC został stworzony z myślą o osobach na co dzień pracujących w terenie, które potrzebują lekkiego i poręcznego komputera, umożliwiającego dostęp do bezprzewodowych sieci komputerowych.

Nowy tablet waży zaledwie 1,7 kg, a jego rozmiary to 27 x 18,4 x 4,2 cm. GoBook Tablet PC wykorzystuje system operacyjny Windows XP Tablet PC Edition, a jego "sercem" jest oszczędny procesor Intel Pentium III, taktowany z prędkością 866 MHz. W urządzeniu zamontowano dysk o pojemności 30 GB. Maksymalnie może być ono wyposażony w 640 MB pamięci SDRAM. Tablet może pracować w sieciach WiFi, CDMA 1xRTT oraz GPRS. Obsługuje również protokół Bluetooth.

Podobnie jak inne urządzenia tego producenta, GoBook Tablet PC może pracować w każdych warunkach. Nie straszny jest mu deszcz, śnieg, uderzenia, kurz czy wystawienie na działanie środków chemicznych. Jak twierdzi producent, tablet bez zarzutu może pracować w temperaturach od -20 do +60 stopni Celsjusza.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Urządzenie będzie dostępne na rynku od września bieżącego roku, w cenie 2 995 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200