Laureaci VIII edycji konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego

W dniu 18 października 2012 r. poznaliśmy laureatów siódmej już edycji konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego. Jest on przeznaczony dla młodych naukowców prowadzących badania w dziedzinie informatyki.

W tegorocznej edycji konkursu wyłoniono dwóch równorzędnych laureatów głównej nagrody: dr Marka Cygana i dr Marcina Pilipczuka. Nagrodzone prace (zwycięzcy są doktorami nauk matematycznych w zakresie informatyki, adiunkci na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego) dotyczą aktualnych nurtów teorii algorytmów. Rada Nagrody uhonorowała ich obu między innymi za wspólnie zaproponowany algorytm wyznaczania szerokości grafów o najlepszej dotychczas znanej złożoności asymptotycznej i wynik złożoności problemów spójności grafów.

W konkursie wyróżnieniem został też uhonorowany dr Artur Jeż z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego prace dotyczą teorii języków formalnych oraz ich związków z metodami kompresji tekstów.

Zobacz również:

  • Firma OpenAI rozpisała konkurs bug bounty

Nagroda im. Witolda Lipskiego (ur. 13 sierpnia 1949, zm. 30 maja 1985) przyznawana jest od 2005 r. Konkurs powstał z inicjatywy grupy polskich informatyków pracujących za granicą. W ideę włączyła się Fundacja Rozwoju Informatyki, przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem dla Maszyn Liczących (polskim oddziałem ACM) i Polskim Towarzystwem Informatycznym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200