Łatwiejszy dostęp do SAP NetWeaver

SAP ułatwi programistom korzystanie z platformy NetWeaver. Podczas zbliżających się konferencji dla partnerów i użytkowników, ogłoszona zostanie możliwość nabywania przez indywidualnych programistów na stronie SAP Developer Network licencji NetWeaver. Dotychczas zainteresowani licencją musieli polegać na organizacji, w której pracowali. Na dodatek ich firma musiała być aktualnym klientem SAP.

SAP ujawni także kolejne inwestycje w spółki dokonane przez NetWeaver Fund. Dysponujący kwotą 125 mln USD fundusz ma dostarczać wsparcie dla partnerów SAP specjalizujących się w tworzeniu rozwiązań na platformę NetWeaver. Inwestycja w jedną firmę nie może przekroczyć 5 mln USD. Od sierpnia br. kiedy powstał ten fundusz, dokonano tylko jednej inwestycji. Dotyczyło to firmy Questra, specjalizującej się w oprogramowaniu do zarządzania inteligentnymi urządzeniami.

Obecnie aplikacje na NetWeaver tworzy ok. 2000 firm i to nie koniec. SAP intensywnie pracuje nad stworzeniem kompletnego ekosystemu wokół tej platformy. Zmaga się przy tym z wizerunkiem partnera trudnego we współpracy. Aby zerwać z takim image, SAP zamierza zunifikować programy partnerskie, dzięki czemu małe i średnie firmy będą współpracować na takich samych zasadach jak najwięksi partnerzy.

Warto zwrócić uwagę, że w podobnym kierunku zmierza Oracle. Nowe inicjatywy skierowane do partnerów firma ma ogłosić na zbliżającej się konferencji OpenWorld.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200