Łatwiejsze wyjście z usług Apple - wszystko dzięki prawu UE

Dzięki nowym regulacjom prawnym firma Apple umożliwi łatwiejsze pobranie danych z iCloud.

Użytkownicy ekosystemu Apple bardzo często korzystają z rozwiązań giganta z Cupertino przez wiele lat, a producent specjalnie utrudnia integrację swoich usług z rozwiązaniami konkurencji i znacząco utrudnia proces pobrania i przeniesienia danych z Apple iCloud.

Nowe prawo Unii Europejskiej zwiększy wybór dotyczący usług przechowywania danych online oraz zwiększy poziom ochrony prywatności dla użytkowników z Unii Europejskiej. Komisja Europejska prowadzi prace nad wprowadzeniem szeregu przepisów prawnych mających na celu ograniczenie monopolu przez firmy technologiczne. Wśród nich znajduje się ustawa o rynkach cyfrowych, która może wymagać od Apple zezwolenia na sklepy z aplikacjami innych firm, aby dać konsumentom większy wybór.

Zobacz również:

  • Przychody z Apple Store w Europie stanowią niewielki procent globalnych przychodów uzyskiwanych przez Apple z tej usługi
Unia Europejska szykuje duże ułatwienie dla użytkowników sprzętu Apple
Źródło: Geometric Photography / Unsplash

Unia Europejska szykuje duże ułatwienie dla użytkowników sprzętu Apple

Źródło: Geometric Photography / Unsplash

Kraje UE i unijni prawodawcy uzgodnili we wtorek zasady regulujące sposób, w jaki Big Tech i inne firmy wykorzystują dane europejskich konsumentów i przedsiębiorstw [...]

Ustawa ułatwia zmianę dostawcy usług przetwarzania danych, wprowadza zabezpieczenia przed bezprawnym przekazywaniem danych przez dostawców usług w chmurze i przewiduje opracowanie standardów interoperacyjności dla danych, które mają być ponownie wykorzystywane między sektorami.

Wprowadzenie nowego prawa ułatwi wyniesienie danych z usługi Apple iCloud. Chociaż istnieją metody przenoszenia niektórych z tych danych do innych usług w chmurze - na przykład przenoszenie zdjęć z iCloud do Zdjęć Google - przeniesienie wszystkich danych do innego dostawcy usług w chmurze nie jest łatwym procesem.

Nowe prawo prawdopodobnie będzie wymagało znacznie sprawniejszego procesu, który sprawi, że konsument będzie tak prosty, jak naciśnięcie przycisku, aby przenieść wszystkie swoje dane iCloud do konkurencyjnych usług firm trzecich.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200