Łatwiejsze rozwiązywanie problemów z komputerami z Windows 11

Microsoft ułatwi prace pracownikom działów helpdesk oraz wsparcia użytkownika. Nowa funkcja pozwoli na dodatkowe opcje naprawy systemu.

Windows 11 wkrótce zostanie zintegrowany z nowym narzędziem, które powinno spodobać się pracownikom działów wsparcia użytkowników, a także konsumentom, którzy prywatnie korzystają z Windowsa 11.

Windows 11 otrzyma przydatną funkcję rozwiązującą problemy z oprogramowaniem
Źródło: Windows / Unsplash

Windows 11 otrzyma przydatną funkcję rozwiązującą problemy z oprogramowaniem

Źródło: Windows / Unsplash

System operacyjny giganta z Remont zaoferuje wkrótce nowe możliwości naprawy oprogramowania.

W testowej kompilacji Windowsa 11 o numerze wersji 25824 odkryto nowe zmiany w zakładce Odzyskiwanie w Ustawieniach systemowych. Pojawiła się nowa zakładka rozwiąż problemy bez resetowania komputera.

Zobacz również:

Funkcja to posłuży do łatwego przywrócenia poprzedniej wersji systemu operacyjnego bez wpływu na pliki i aplikacje użytkownika.

Rozwiązanie proponowane przez firmę Microsoft ma być alternatywą dla pełnej reinstalacji systemu operacyjnego Windows. Z praktyki wiemy, że to długotrwały i angażujący proces, który wymaga całkowitej rekonfiguracji komputera.

Najnowsze rozwiązanie testowane przez firmę Microsoft pozwoli na "podmianę" samego systemu operacyjnego pozostawiając bez zmian wszystkie pliki użytkownika oraz zainstalowane w systemu oprogramowanie.

Opcja może być szczególnie przydatna w okresach premier nowych wydań systemu operacyjnego Windows 11. Czasami po instalacji najnowszej wersji występują przejściowe problemy ze stabilnością systemu, którym przeciwdziałać będzie rozwijane aktualnie rozwiązanie.

Funkcja rozwiązywania problemów bez resetowania komputera jest aktualnie testowana wewnętrzne. Nie można jej jeszcze uruchomić na kompilacjach testowych udostępnianych przez Microsoft.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200