Łata dla RealPlayera

Firma RealNetworks udostępniła właśnie uaktualnienie do popularnego odtwarzacza plików multimedialnych RealPlayer. Patch usuwa z niego groźny błąd, umożliwiający nieautoryzowanemu użytkownikowi przejęcie pełnej kontroli nad zaatakowanym komputerem.

Błąd wykryto w jednej z popularnych "wtyczek" (plug-in'ów) do RealPlayer - przedstawiciele RealNetworks potwierdzili, że problem dotyczy następujących wersji ich odtwarzacza multimedialnego - RealPlayer 8, RealOne Player, RealOne Player v2 for Windows, RealPlayer 10 Beta (tylko w wersji angieslkiej) oraz RealPlayer Enterprise. Polega on na możliwości wystąpienia błędu przepełnienia bufora w module odpowiedzialnym za obsługę plików R3T.

Firma twierdzi, że jak do tej pory, nie zgłoszono żadnych przypadków przeprowadzenia ataku na komputer użytkownika z wykorzystaniem tego błędu. Jej przedstawiciele zalecają jednak jak najszybsze pobranie i zainstalowanie uaktualnienia - można to zrobić za pośrednictwem wbudowanego do RealPlayera mechanizmu "Check for Update" (dostępny jest on z menu Tools).

Zobacz również:

  • Apple celowo zaniedbuje starsze wersje macOS. Brak poprawek dla luk zero-day
  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Wezwanie do pilnej aktualizacji Google Chrome

Więcej informacji:

http://service.real.com/help/faq/security/040406_r3t/en/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200