Laserowy LED

Firma Oki poprawiła jakość i szybkość druku w nowych modelach drukarek Okipage.

Firma Oki poprawiła jakość i szybkość druku w nowych modelach drukarek Okipage.

Oki Systems wprowadziła do sprzedaży drukarki dla grup roboczych: Okipage 24dx i Okipage 20 Plus, nową wersję kolorowej drukarki LED Okipage 8c Plus oraz serię uniwersalnych, współpracujących z komputerami faksów Okifax. Ponadto firma zaprezentowała skaner SC1000, określany jako urządzenie wielofunkcyjne.

Szybsza pierwsza strona

Najważniejsze ulepszenia wprowadzone do nowych drukarek to: skrócenie czasu nagrzewania mechanizmów drukujących, zastosowanie wydajniejszego procesora MIPS i nowego rodzaju bębna światłoczułego, który jest wymieniany niezależnie od kaset z tonerem i zapewnia wyższą jakość druku dzięki zwiększeniu jednorodności rozkładu tonera na powierzchni papieru. Zdaniem przedstawicieli Oki, pozwala to na wyeliminowanie najsłabszych cech drukarek Okipage, na które zwracali uwagę użytkownicy.

Okipage 20 Plus drukuje z szybkoś-cią 20 str./min, a czas oczekiwania na wydruk pierwszej strony wynosi 7,4 s. W podstawowej wersji urządzenie jest wyposażone w 16 MB RAM, PostScript L2 i zapewnia druk z efektywną rozdzielczością 1200 dpi. Okipage 24dx ma takie same parametry, lecz większą nominalną szybkość - 24 str./min, i jest standardowo wyposażona w moduł do druku dwustronnego. Kolorowa Okipage 8c Plus drukuje z szybkością 8 str./min przy rozdzielczości 600 dpi i jest wyposażona w 32 MB RAM oraz moduł PostScript L3. Wszystkie modele są dostępne również w wersjach sieciowych z kartą Ethernet 10/100Base-TX.

Skaner SC1000 jest przystosowany do współpracy z większością monochromatycznych modeli Okipage, a także z drukarkami innych producentów. Udostępnia funkcję kopiowania dokumentów bez potrzeby podłączania do komputera. Urządzenie może też pracować jako kolorowy skaner.

Nie tylko nowe drukarki

Wprowadzeniu nowych modeli drukarek towarzyszy zmiana polityki Oki w zakresie dystrybucji i marketingu. Firma zmniejsza liczbę dystrybutorów, wprowadza program autoryzacji dilerów i przywiązuje większą wagę do szkolenia partnerów handlowych. Ponadto formalnie zmienia się specyfikacja technologii - Oki określa obecnie drukarki Okipage jako "laserowe LED". Ma to m.in. ułatwić udział w przetargach, gdzie wymienia się drukarki laserowe i często powstawały wątpliwości, czy urządzenia LED można zaliczyć do tej kategorii.

Nowe modele Oki nie wyróżniają się parametrami od dostępnych na rynku drukarek laserowych innych producentów. Wyjątkiem jest kolorowa Okipage 8c Plus, która ustępuje pod względem szybkości tylko nielicznym produktom konkurencji. Obecnie jedynie Lexmark i Tektronix mają w ofercie szybsze, stronicowe drukarki kolorowe. Największym atutem Oki ma być w dalszym ciągu niska cena drukarek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200