Laptop na zamówienie

Hewlett-Packard planuje umożliwić swoim klientom zamawianie notebooków złożonych z dowolnych podzespołów.

Hewlett-Packard zamierza umożliwić swoim klientom zamawianie notebooków złożonych z dowolnie wybranych podzespołów. Nowa usługa pozwoli nabywcom (na razie jedynie w USA) na konfigurowanie komputerów przenośnych z serii HP Omnibook oraz HP Pavilion.

Oficjalne wprowadzenie usługi (nazwanej Built-to-Customer-Order Program) planowane jest na 17 października, jednak z informacji dostarczonych przez przedstawicieli firmy wynika, że w najbliższym czasie "składane" notebooki będą już mogli zamawiać klienci internetowego sklepu HP.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?

Klient decydujący się na zakup notebooka będzie mógł zdecydować o tym, jaki zostanie w nim zamontowany procesor, wyświetlacz, twardy dysk, napęd (np. CD-ROM lub DVD), system operacyjny oraz jaka będzie ilość pamięci. Z informacji przedstawicieli HP wynika, że komputery będzie można zamawiać w salonach firmy (zarówno tradycyjnych, jak i internetowych) oraz w przedstawicielstwach jej partnerów (m.in. Circuit City Stores, Office Depot oraz OfficeMax). Termin realizacji takiego zamówienia nie powinien przekraczać jednego tygodnia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200