Lakeview Technologies w Polsce

Przedstawiciele amerykańskiego producenta planują otwarcie oddziału w Warszawie, który oferowałby wsparcie techniczne dla polskich klientów. W warszawskim biurze ma początkowo pracować pięć osób. Ostateczne decyzje co do terminu bezpośredniego wejścia na polski rynek prawdopodobnie zapadną jeszcze w tym miesiącu.

Podstawowym rozwiązaniem Lakeview Technology jest system MIMIX. Wspomaga ono m.in. administrowanie zasobami, wykrywanie awarii, a także przełączanie zasobów między serwerami w razie awarii lub planowanej przerwy konserwacyjnej. Ponadto MIMIX odpowiada za replikację zmian między serwerami (dotyczy to zarówno obiektów baz danych, jak i obiektów należących do aplikacji). Lakeview Technology ściśle współpracuje z IBM, ponieważ system MIMIX działa tylko na serwerach AS/400.

Lakeview Technology już od kilku lat współpracuje z dwoma polskimi partnerami - Trax z Zielonej Góry i IBS z Wrocławia. Firma wzięła również udział w konferencji Common Europe 2003, która odbyła się w Warszawie w czerwcu br. Klientami Lakeview Technology w Polsce są m.in. ING Bank Śląski, Fortis Bank Polska, Volkswagen Elektro-Systemy (wdrożenie w tej firmie systemu MIMIX opisywaliśmy CW 29/2000) i Stomil Olsztyn.

Zobacz również:

  • Elon Musk chce stworzyć własną wersję sztucznej inteligencji
  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards

Firma powstała w 1990 r., a od 1994 r. Lakeview Technology jest obecna w Europie. Największymi konkurentami firmy są DataMirror i Vision Solutions.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200