LG prezentuje smartfona z Androidem

Pierwszy smartfon LG Electronics pracujący w środowisku Google Android zadebiutuje na rynku z kodowym oznaczeniem LG-GW620. Europejska premiera urządzenia została zaplanowana na czwarty kwartał br.

LG Electronics zamierza już wkrótce dołączyć do grona firm oferujących smartfony wyposażone w system operacyjny Google Android. Debiutujący w tej kategorii produkt firmy pojawi się z nazwą LG-GW620.

LG-GW620 zostanie wyposażony w 3-calowy ekran dotykowy, wysuwaną klawiaturę QWERTY oraz aparat 5MP. Smartfon zaoferuje połączenie z siecią w technologiach 3G, Bluetooth oraz WiFi. Niestety nie znamy jeszcze kolejnych szczegółów mechanicznych urządzenia.

Ciekawostką jest, że LG dotychczas współpracowało na rynku smartfonów głównie z Microsoftem. Jeszcze niedawno firma podpisała umowę o dystrybucję urządzeń z Windows Mobile 6.5. Pierwsze smartfony LG pracujące w tym środowisku powinny pojawić się na rynku już 6 października.

LG podało, że LG-GW620 trafi na rynek w czwartym kwartale br.

Zapowiedź LG-GW620 pojawiła się kilka dni po tym, jak konkurencyjna Motorola zaprezentowała Cliq - swoje premierowe urządzenie wykorzystujące system operacyjny Google Android. Szczegółowe informacje na ten temat w artykule: "Cliq - pierwszy smartfon Motoroli z Androidem".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200