LG może zamknąć borykający się z problemami oddział smartfonów

Oddział mobilny firmy generuje straty. W 2020 r. wyniosły one ok. 4,5 mld dol. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że LG Electronics rozważa zamknięcie lub sprzedaż swojego oddziału zajmującego się telefonami.

LG Mobile

LG Mobile

The Korea Herald donosi, że LG prowadziło negocjacje z Vingroup z Wietnamu i niemieckim Volkswagenem, a także innymi firmami. Żadna z nich nie zdecydowała się jednak na zakup LG Mobile i aktualnie koncern rozważa przede wszystkim zamknięcie swojej spółki. Sprzedaż całego oddziału lub nawet jego części wydaje się na ten moment bardzo trudna.

Zobacz: Cortana

Zobacz również:

  • LG zmienia identyfikację wizualną - zaprezentowano nowe logo
  • Światowy ruch danych mobilnych potroi się w ciągu sześciu lat

Już od drugiego kwartału 2015 r. działalność LG w zakresie smartfonów generuje straty. W zeszłym roku było to już prawie 4,5 mld dol.

Plan restrukturyzacji jest realizowany już od dwóch miesięcy, a specjaliści branżowi sugerują, że LG skłania się ku zamknięciu swojej jednostki mobilnej. Firma prezentowała na tegorocznych targach CES 2021 nowości mobilne, w tym rozwijany smartfon LG Rollable, który spotkał się z wieloma pozytywnymi opiniami. Obecnie jednak wszystko wskazuje na to, że nie doczekamy się jego premiery.

Pobierz: 4k Video Downloader

Źródła podają, że LG przedstawi swoje plany w przyszłym miesiącu, na posiedzeniu zarządu. W styczniu firma jeszcze informowała, że nie rozważa zamknięcia swojego mobilnego biznesu, ale obecnie wszystko wskazuje na to, że LG nie chce już dłużej generować strat na tym polu.

Konkurencja na rynku smartfonów okazała się zbyt silna. Rynek jest już nasycony i użytkownicy na ogół korzystają z marek, do której są już przyzwyczajeni. O ile Apple czy Samsung poradziły sobie z nowymi graczami, takimi jak OnePlus, Oppo, Xiaomi czy Huawei, LG nie było w stanie wypracować wystarczająco dużego udziału w rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200