LG Electronics opuszcza rynek smartfonów

LG Electronics jest pierwszą dużą firmą produkującą smartfony, która zdecydowała się opuścić definitywnie ten rynek. Ogłosiła właśnie, że zamyka swój odział zajmujący się projektowaniem i produkcją tego rodzaju urządzeń.

LG

Decyzja została już zatwierdzona przez radę dyrektorów zarządzającą korporacją, która zdecydowała, że firma skoncentruje się na takich obszarach, jak części używane do budowania pojazdów elektrycznych, inteligentne domy, robotyka czy sztuczna inteligencja.

LG zapewnia jednocześnie, że będzie nadal wspierać technicznie produkowane przez nią do tej pory smartfony jak również dostarczać ich użytkownikom wszystkie poprawki i modyfikacje zarządzającego nimi oprogramowania.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu
  • LG zmienia identyfikację wizualną - zaprezentowano nowe logo

Korporacja twierdzi też, ze będzie nadal wykorzystywać swoją mobilną wiedzę i rozwijać technologie związane z mobilnością, takie jak np. 6G, po to aby wzmacniać konkurencyjność w innych interesujących ją obszarach biznesowych.

Oznacza to, że wiele opracowanych przez korporację w ostatnich latach technologii będzie dalej wspieranych, ale będą one wprowadzane do innych oferowanych przez nią produktów i usług. Zgodnie z przyjętym przez firmę planem, likwidacja całej branży telefonii komórkowej zostanie ostatecznie zakończona w lipcu 2021.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200