LG Electronics na platformie E2open

Koncern wprowadzi we wszystkich swoich fabrykach system kontroli zakupów, który działać będzie w oparciu o platformę internetową E2open. W przyszłym roku rozwiązanie zostanie zaimplementowane w polskim zakładzie LG Electronics w Mławie.

Koncern LG Electronics planuje połączyć swoje wszystkie 40 fabryk i ponad 2 tys. firm partnerskich systemem kontroli zakupów. Rozwiązanie zbudowane w oparciu o amerykańską platformę internetową E2open, pozwoli na monitoring produkcji w fabrykach koncernu na całym świecie. System pozwala na kontrolę produkcji w czasie rzeczywistym, zmianę zamówień w dowolnej chwili, kontrolę stanów magazynowych, wielkości produkcji i czasu dostawy. Dzięki implementacji rozwiązania LG Electronics zamierza usprawnić współpracę z zagranicznymi dostawcami komponentów. LG Electronics zawarł umowę z konsorcjum E2open, założonym w 2000 r. przez dziesięć największych światowych producentów sprzętu komunikacyjnego i elektroniki: Acer, Hitachi, IBM, LG Electronics, Lucent Technologies, Matsushita Electric, Nortel Networks, Seagate Technology, Solectron i Toshiba.

"System kontroli zakupów działający w oparciu o e-marketplace E2open zostanie uruchomiony początkowo w Indonezji w listopadzie br. Kraj ten został wybrany przez koncern LG Electronics z powodów strategicznych, gdyż największe zainteresowanie firma pokłada w rynkach azjatyckich. W Polsce rozwiązanie pojawi się w przyszłym roku w fabryce w Mławie", twierdzi Witold Sokołowski z LG Electronics Polska. System kontroli produkcji działa w oparciu o standard ustalający jednakowy format danych zarówno dla producentów, dystrybutorów, jak i resellerów, dzięki czemu mogą oni swobodnie wymieniać te dane między sobą bez konieczności dostosowywania własnych systemów logistycznych i finansowych.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

We wrześniu 2000 r. LG Electronics Polska otworzył zakład produkcyjny w Mławie, gdzie wytwarza się telewizory i monitory. W mławskiej fabryce pracuje ok. 1 tys. osób.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200