LCD NEC dla profesjonalistów

NEC MultiSync LCD2190UXi to nowy model z profesjonalnej serii 90. Jest to następca doskonałego modelu NEC MultiSync LCD2180UX, który w naszych testach zdobył najistotniejsze wyróżnienia.

Istotną innowacją w nowym modelu jest matryca o czasie reakcji 10 ms (grey to grey) oraz technologia Advanced Non-Touch-Auto-Adjustment (A-NTAA) automatycznie dostosowującą monitor do aktualnego źródła sygnału i na bieżąco monitorującą jakość przekazu. Panel SA-SFT (SuperAdvanced SuperFine Technology) TFT-IPS gwarantować ma wysoką jakość obrazu. Dzięki zastosowaniu nowej technologii ambix3 do monitora NEC MultiSync LCD2190UXi można podłączyć trzy źródła sygnału jednocześnie.

LCD NEC dla profesjonalistów

Monitor LCD NEC MultiSync LCD2190UXi

Nowością jest możliwość programowania okresu pracy urządzenia, dzięki wbudowanemu zegarowi czasu rzeczywistego. NEC udoskonalił swoją technologię ErgoDesign, więc poziom wysokości ekranów serii 90 można regulować w zakresie 15 cm. Wyjątkowo wąska ramka, o szerokości 14,9 mm ułatwia budowanie systemów wielomonitorowych. Model ten jest przeznaczony dla projektantów korzystających z oprogramowania CAD/CAM, branży DTP, zarządzania dokumentami, bankowości i sektora ubezpieczeń. Przekątna 21,3 cala i wysoka rozdzielczość 1600x1200 ekranu umożliwiają wyświetlanie równocześnie z paskiem menu, dwóch stron A4 obok siebie. Kąt widzenia ekranu zarówno w pionie i w poziomie wynosi 178 stopni. Funkcja Automatic Black-Level Adjustment również wpływa na jakość obrazu, umożliwiając automatyczne dostosowanie poziomu czerni w zakresie pełnej skali szarości. AmbiBright, automatycznie dostosowuje ekran do warunków oświetlenia panujących w miejscu pracy.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?

Model NEC MultiSync LCD2190UXi będzie dostępny od kwietnia 2006 r w białej (ze srebrnymi głośnikami z przodu) lub czarnej obudowie. Sugerowana cena detaliczna wynosi 5219 zł netto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200