LANDesk Management Suite w wersji 9.5

Na polskim rynku dostępna jest najnowsza wersja 9.5 znanego narzędzia LANDesk Management Suite (produkt firmy LANDesk) do zarządzania końcowymi stanowiskami pracy i monitorowania infrastruktury IT.

LANDesk Management Suite 9.5 oferuje nową opcję: możliwość udostępnienia użytkownikom, którzy nie posiadają uprawnień administratorskich na swoich stacjach, aplikacji pozwalającej na samodzielną instalację oprogramowania i monitorowanie środowiska IT. LANDesk zmodyfikował też moduł monitorujący aplikacje, który pozwala teraz grupować produkty objęte jedną licencją.

Kolejną nowością jest LANDesk Smart Vue - aplikacja przeznaczona dla urządzeń iPad/iPhone, która prezentuje użytkownikowi różne informacje o zarządzanym środowisku IT. LANDesk Management Suite 9.5 wspiera mechanizm UEFI (Unfied Extensible Firmware Interface) i pozwala na obsługę (np. przygotowanie i dystrybucję obrazów systemów operacyjnych) nowych komputerów kompatybilnych z Windows 8.

Zobacz również:

  • Generatywna sztuczna inteligencja może zdziesiątkować branżę call center
  • Zarządzanie informacją – nowe kierunki

Pakiet obsługuje najnowszą wersję WinPE (środowisko do preinstalowania systemów operacyjnych Windows, również 64-bitowych), wspiera funkcjonalność dostarczania aplikacji zwirtualizowanych i jednoczesnego monitorowania ich użycia pod kątem licencjonowania, i jest kompatybilny z najnowszymi systemami operacyjnymi: Windows 8 i Apple Mountain Lion (w tym przypadku rozszerzona została funkcjonalność agenta) oraz RHEL 6 i SLES11 (wersje 32-bitowe i 64-bitowe).

Użytkownicy mogą pobierać z witryny firmy LANDesk bezpłatną wersję oprogramowania, które można testować przez 45 dni. Dystrybutorem produktu na polskim rynku jest Alstor.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200