Kyndryl i Microsoft będą wspólnie oferować chmurowe rozwiązania

Kyndryl (spółka giełdowa, która powstała pod koniec 2020 roku poprzez wydzielenie się ze struktury IBM) zawarła strategiczną umowę z Microsofem. Oba podmioty będą opracowywać nowe produkty zbudowane na bazie chmury Microsoft Cloud w celu ułatwienia firmom wdrażania rozwiązań wspierających cyfrową transformację.

Foto: Karolina Grabowska/Pexels

Microsoft będzie sprzedawać produkty opracowane przez obie firmy za pośrednictwem swojej globalnej sieci punktów sprzedaży rozwiązań dedykowanych przedsiębiorstwom i zobowiązuje się powołać do życia centrum szkoleniowe Microsoft Cloud o nazwie Kyndryl University for Microsoft.

Firmy poinformowały, że skupią się na modernizacji i zarządzaniu danymi, opracowaniem innowacjach opartych na sztucznej inteligencji oraz na bezpieczeństwie cybernetycznym. Kyndryl ma natomiast promować usługi doradcze oraz zająć się wdrożeniem rozwiązań ułatwiających zadanie zarządzania hybrydowymi środowiskami obliczeniowymi.

Zobacz również:

  • Elon Musk oskarża firmę OpenAI o zdradę idei open source
  • Jak technologie ułatwiają walkę z praniem brudnych pieniędzy
  • Użytkownicy zaczynają obawiać się AI Microsoftu. "Domaga się, aby ją czcić"

Kyndryl zatrudnia obecnie na całym świecie w ponad 60 krajach ok. 90 tys. pracowników i ma 19 mld USD rocznych przychodów. Z jej usług IT korzysta prawie 75% wszystkich firm znajdujących się na liście Fortune 100.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200