Kuszenie kolorem

Lexmark oferuje tanie drukarki atramentowe o rekordowej rozdzielczości i szybkości druku.

Lexmark oferuje tanie atramentowe o rekordowej rozdzielczości i szybkości druku.

Lexmark wprowadza do sprzedaży dwie nowe drukarki atramentowe: Color Jetprinter Z52 i Z32. Mimo że nazwy urządzeń przypominają nazwy starszych modeli Z51 i Z31, to Z52 ma lepsze parametry niż Z51, a Z32 jest ulepszoną wersją Color Jetprinter 3200.

Pod względem parametrów wyróżnia się Color Jetprinter Z52. Drukarka ma rozdzielczość 2400 x 1200 dpi, a więc zbliżoną do profesjonalnych systemów poligraficznych. Ponadto, jak zapewnia Lexmark, ma rekordową szybkość druku 15 str./min (mono) i 7 str./min (kolor). Jednocześnie możliwe jest drukowanie z maksymalną rozdzielczością na zwykłym papierze, choć uzyskiwana wówczas jakość jest niższa niż w przypadku stosowania papierów specjalnych.

Natomiast Color Jetprinter Z32 jest przeznaczona przede wszystkim do zastosowań domowych. Drukarka ma rozdzielczość 1200 x 1200 dpi i pracuje z nominalną szybkością 7 str./min (mono) i 3 str./min (kolor). Urządzenie jest wyposażone w oprogramowanie sRGB Colourfine 2 do precyzyjnego dopasowywania kolorów obrazu i druku w celu uzyskania fotograficznej jakości odwzorowania wydruków.

Należy pamiętać, że podawane przez Lexmark, podobnie jak przez innych producentów drukarek atramentowych, nominalne szybkości druku dotyczą dokumentów z tekstem w trybie niskiej jakości. Wydruk z jakością fotograficzną przebiega znacznie wolniej - np. Color Jetprinter Z32 potrzebuje ok. 2 min na wydruk jednego zdjęcia formatu pocztówki.

Oba modele są wyposażone w 2 głowice drukujące, a druk o jakości fotograficznej jest realizowany w systemie 6-kolorowym i wymaga wykorzystania opcjonalnych głowic z dodatkowymi kolorowymi.

Zapowiadane przez Lexmarka ceny nowych modeli drukarek są atrakcyjne. Color Jetprinter Z52 ma kosztować tylko ok. 1000 zł brutto, a Color Jetprinter Z32 - zaledwie ok. 450 zł. Drukarki powinny pojawić się w sprzedaży na początku czerwca br.


TOP 200