Kupuj i sprzedawaj Bitcoiny w PLN – poznajcie giełdę EXMO

W grudniu na polskim rynku pojawiła się nowa giełda kryptowalut - EXMO. Serwis ten charakteryzuje się polskim interfejsem użytkownika oraz możliwością realizowania transakcji w naszej rodzimej walucie. To jednak nie jedyne jego zalety.

EXMO to platforma giełdowa, która pozwala swoim użytkowników przeprowadzać transakcje w wybranych kryptowalutach (m. in. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Zcash czy Monero). Warto zaznaczyć, że serwis ten nie sprzedaje i nie kupuje oraz w żaden sposób nie wpływa na kursy wymiany walut. Platforma stanowi jedynie wygodny pomost pomiędzy użytkownikiem, a rynkiem akceptując gotówkę i aktywa kryptowaluty od użytkowników, a następnie umożliwiając przeprowadzanie operacji handlowych środkami, które dodali do swoich portfeli. Innymi słowy, EXMO pozwala kupować/sprzedawać/wymieniać kryptowalutę i pieniądze fiducjarne.

EXMO – dlaczego warto?

Giełda EXMO wyróżnia się na rynku kilkoma ciekawymi funkcjami. Pierwszą i niezwykle istotną jest prostota obsługi i działania. Rejestracja w serwisie i pełna aktywacja konta to jedynie kilka kliknięć. Najpierw trzeba utworzyć konto nowego użytkownika poprzez podanie kilku podstawowych danych. Następnie można wpłacać środki na konto za pomocą jednej z metod wymienionych w zakładce Portfel. W przypadku naszej rodzimej waluty, do wyboru mamy transfer pieniężny prowadzony za pośrednictwem MoneyPolo, DotPay, OKPAY, Payza, Wire Transfer oraz CryptoCapital. Możliwe jest oczywiście także bezpośrednie wpłacenie posiadanej przez nas kryptowaluty.

Po dodaniu środków na konto osobiste, można nabywać i sprzedawać krytowalutę w ogólnym lub zaawansowanym trybie handlu. Platforma kryptowaluty EXMO automatycznie znajduje najbardziej optymalne oferty i wyświetla wszystkie transakcje na stronie głównej oraz w panelu głównym konta osobistego.

Prostota obsługi to jedno, jednak kwestią szczególnie ważną dla większości użytkowników jest bezpieczeństwo. Wszystkie środki użytkowników przechowywane są na cyfrowych portfelach, które mogą być szyfrowane bezpośrednio w kliencie. Oczywiście sama platforma giełdowa nie jest w stanie zagwarantować stuprocentowego bezpieczeństwa danych gromadzonych na komputerach użytkowników, dlatego też właściciel serwisu zaleca używanie jedynie z oficjalnego portfela do przechowywania kryptowaluty, korzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antywirusowego, używania skomplikowanych haseł oraz upewnienie się że nikt poza użytkownikiem nie ma dostępu do urządzenia, na którym przechowywane są fundusze i hasła. Innymi słowy, panel dostępowy do giełdy EXMO należy traktować z podobną troską jak stronę panel logowania do banku czy urzędowego profilu zaufanego – wszak chodzi tu o pieniądze.

W temacie zarówno bezpieczeństwa jak i samego procesu obsługi, warto także wspomnieć o pomocy technicznej jaka jest dostępna w ramach platformy w systemie 24/7. Do wyboru użytkowników pozostawiona zarówno możliwość wygenerowania tradycyjnego „ticketa” i złożenie zwykłego zapytania jak i chat online, w którym pomocy udzieli nam konsultant.

Handluj w złotówkach

W odróżnieniu od wielu innych giełd, platforma EXMO oferuje możliwość handlu na czterdziestu parach walutowych, w tym z polskim złotym (PL). W naszej rodzimej walucie pary z jakich możemy skorzystać to BTC/PLN oraz ETH/PLN. Dla zarejestrowanych użytkowników opcja ta jest dostępna w zakładce “Licytacje”. Warto dodać, że EXMO pobiera stosunkowo niski odsetek (0,2%) od kwoty każdej transakcji między użytkownikami jako prowizję.

Co więcej, EXMO umożliwia swoim użytkownikom handel algorytmiczny z wykorzystaniem dedykowanych robotów. W tym celu producent platformy udostępnia API, które można wykorzystać na cztery różne sposoby (Public API, Authenticated API, Excode API oraz Wallet API).

EXMO – krótko o historii

Platforma EXMO została założona w 2014 roku przez deweloperów z Tajlandii, Hiszpanii, Rosji w ścisłej współpracy z doradcami finansowymi z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Litwy i Singapuru. Od tego momentu, platforma dynamicznie się rozwinęła, o czym świadczy m. in. sześciokrotny wzrost liczb przeprowadzanych transakcji, dodanie popularne metody płatności (DotPay, Payza, MoneyPolo, CryptoCapital, Wire Transfer) oraz przeprojektowanie na nowoczesny wygląd strony internetowej, która jest dostępna w 11 językach.

Więcej informacji na temat giełdy EXMO można znaleźć na oficjalnej stronie w zakładce „Aktualności”, jak również na pośrednictwem Telegram, Facebook, oraz Twitter.