Kup Blu-ray, a HD DVD przyjmiemy w rozliczeniu

Przedstawiciele sieci sklepów Saturn w Niemczech wpadli na pomysł ciekawej promocji. Od dziś możliwy jest okazyjny zakup odtwarzacza Blu-ray, o ile tylko klient zdecyduje się oddać w rozliczeniu "stary" odtwarzacz HD DVD.

Toshiba będzie się musiała naprawdę mocno postarać, żeby urządzenia HD DVD nie odeszły w niepamięć. Ciosy nowemu standardowi zadają już nie tylko wytwórnie filmowe, ale również sieci marketów elektronicznych.

W sklepach Saturn znajdujących się za naszą zachodnią granicą rozpoczęła się ciekawa promocja. Każdy klient, który przyniesie do sklepu stary odtwarzacz HD DVD, dostanie zniżkę na urządzenie Blu-ray. Pomyślano też o tych użytkownikach, którym będzie szkoda oddawać nowoczesne urządzenie elektroniczne: w ramach promocji oferowany jest bowiem odtwarzacz Blu-ray wraz z ośmioma filmami BD.

Zobacz również:

  • Jak nie dać się oszukać w Black Friday

Koszty

Na pierwszy rzut oka cena nie wygląda zbyt zachęcająco. Oddając sprzęt HD DVD uzyskamy zniżkę w wysokości maksymalnie 150 euro, ale musimy zakupić odtwarzacz, np. Sony BDP-S300 za 499 euro. Efektywnie wydamy więc 349 euro (1262,86 zł).

Kup Blu-ray, a HD DVD przyjmiemy w rozliczeniu

Odtwarzacz Sony BDP-S300

Biorąc jednak pod uwagę dodatkowe 8 filmów za "darmo" - z których każdy kosztuje normalnie 25 euro za sztukę - promocja staje się zachęcająca. Koszt odtwarzacza Blu-ray spada bowiem do poziomu 149 euro (539,16 zł).

Dodatkowe informacje: prospekt Saturna (w języku niemieckim)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200