Ku lepszemu oprogramowaniu

Już 8 maja br. w Warszawie odbędzie się zebranie założycielskie Polskiej Organizacji Testerów Oprogramowania Komputerowego POTOK (www.amberteam.pl/potok/).

Głównymi celami nowej organizacji ma być stworzenie polskiego słownika wyrażeń z zakresu testowania oprogramowania oraz przetłumaczenie materiałów szkoleniowych i certyfikacyjnych Software Testing Foundation Certificate ISEB (Information Systems Examinations Board) przygotowanych przez British Computer Society.

"Chcemy popularyzować szkolenia i certyfikaty ISEB weryfikujące i porządkujące wiedzę z zakresu testowania. Jest to dziedzina, która dopiero zdobywa popularność w Polsce, dlatego też liczymy na to, że uda nam się wypromować i wprowadzić pewne standardy, jeśli chodzi o wiedzę na ten temat" - mówi Anna Seredyn, kierownik zapewniania jakości w firmie Impaq, jedna z członków założycieli nowego stowarzyszenia.

Zobacz również:

  • Facebook bez treści informacyjnych w Kanadzie

Jak szacują inicjatorzy spotkania, wśród których jest m.in. Bogdan Bereza-Jarociński, niezależny konsultant pracujący m.in. dla szwedzkiej firmy Enea, przetłumaczenie materiałów źródłowych może zająć nawet 2, 3 lata.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200