Kto zarabia najlepiej na giełdzie?

Temu zagadnieniu przyjrzała się firma Sedlak & Sedlak, która prześwietliła zarobki prezesów spółek notowanych na giełdzie.

Kto zarabia najlepiej na giełdzie?

Giełda Papierów Wartościowych

Z raportu przygotowanego przez Sedlak & Sedlak dowiadujemy się, że w roku 2012 najwięcej zarobili menedżerowie ze spółek zaliczanych do indeksów: sWIG80, mWIG40 oraz WIG20. Mediana wynagrodzeń tych osób – o ile pracowały przez cały rok 2012 – wynosiła 1,23 mln złotych. Tymczasem prezesi zarządów pozostałych firm otrzymywali wynagrodzenie o wiele niższe – 436,6 tys. złotych rocznie.

„Średnia wynagrodzeń prezesów z największych spółek była prawie trzy razy wyższa od średniej wynagrodzeń prezesów z pozostałych spółek” – komentowała Iwona Wabik z Sedlak & Sedlak na łamach serwisu Regiopraca.pl.

Zobacz również:

  • Wiemy kto może zastąpić Tima Cooka jako CEO Apple
  • GPW WATS – twarda podstawa do globalnego konkurowania

Sedlak & Sedlak ujawniło również, że najmniejsze różnice w zarobkach odnotowano w przypadku prokurentów. W przypadku osób „indeksowych” zarobki oscylowały na poziomie 158,5 tys. złotych, a ich odpowiednich z pozostałych spółek otrzymywali 180 tys. złotych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200