Kto odpowiada za bezpieczeństwo danych?

Za nami druga edycja konferencji Security First, organizowanej przez Computerworld oraz polski oddział stowarzyszenia ISSA. Wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie szeroko pojętego cyberbezpieczeństwa oraz z najnowszymi trendami. Poprosiliśmy wybranych ekspertów o przedstawienie ich punktu widzenia na bezpieczeństwo, szczególnie w kontekście nowej rzeczywistości i wyzwań związanych ze zmianą modelu pracy na zdalną bądź hybrydową.

Paweł Wojciechowski, Fortinet. Fot. Computerworld

Paweł Wojciechowski, Business Development Manager z Fortinet zwraca uwagę na kwestie odpowiedzialności za bezpieczeństwo danych. Pandemia przyspieszyła procesy transformacji cyfrowej. Okazało się, że niemożliwe jest możliwe, nagle ludzie zaczęli pracować zdalnie, bezpiecznie i efektywnie. W wielu obszarach pociągnęło to za sobą transformację do chmury. Zawsze należy mieć w pamięci model współdzielonej odpowiedzialności pomiędzy dostawcą a odbiorcą. To usługobiorca jest odpowiedzialny za dane i bezpieczeństwo danych umieszczonych w użytkowanych usługach. Dlaczego? Obejrzyj koniecznie video zamieszczonej poniżej.

Zobacz również:

  • Jak zabezpieczać systemy OT
  • Słuchawki do pracy zdalnej - na te elementy warto zwrócić uwagę
  • Coraz więcej specjalistów IT korzysta z chmury, ale nie wszyscy są z niej zadowoleni. Dlaczego?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200