Kto lubi notebooki

Użytkownicy oceniają producentów komputerów przenośnych

Użytkownicy oceniają producentów komputerów przenośnych

J. D. Power and Associates, międzynarodowa firma zajmująca się badaniami marketingowymi przeprowadziła ostatnio badania na temat preferencji konsumentów używających komputerów przenośnych.

W testach uczestniczyło 970 respondentów. Badano komputery przenośne 7 najbardziej uznanych na amerykańskim rynku wytwórców tego typu sprzętu: Apple, IBM, Compaq, AST, Dell, Toshiba i Zenith. Najwyższe notowania zdobyły produkty firmy Apple, uzyskując 106 punktów. O "włos" dalej znalazł się IBM, zdobywając 105 punktów przed firmą Compaq ze 104 punktami.

Komputery przenośne Apple ceniono za łatwość obsługi, zrozumiałą dokumentację i wysoką wartość w stosunku do ceny. IBM zdobył uznanie za stylistykę, skuteczne rozwiązanie problemu akumulatorów i dużą poręczność. Compaq zaś okazał się silny w grze: wartość produktu w stosunku do ceny.

Okazało się także, że włściciele komputerów przenośnych Apple, AST i Zenith używają swojego sprzętu głównie do przetwarzania tekstu. Użytkownicy maszyn Compaq, Dell i IBM pracują głównie z arkuszami kalkulacyjnymi.

Na koniec warto dodać, że komputery przenośne przez 45% czasu pracują w biurach, 24% w domach , 20% w oddalonychy miejscach pracy i tylko 10% czasu ich pracy zużywane jest podczas podróży.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200